fbpx

   Najważniejsze informacje

   OFERTA ŚLUBNA

   Cześć!

   Bardzo mi miło, że do mnie trafiliście. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z reportażem ślubnym. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o mnie i moim stylu pracy, zajrzyjcie do zakładki o fotografce.

   Podobają się Wam moje fotografie i jesteście zainteresowani współpracą? Napiszcie do mnie poprzez formularz kontaktowy.

   Pozwólcie, że to właśnie ja opowiem o Waszej miłości ❤️

   NATURALNA SESJA ŚLUBNA

   sesja zdjęciowa w innym terminie
   minimum 60 zdjęć w galerii online
   20 wydruków 15×23 cm na papierze matowym o muzealnej jakości
   ok. 1,5-2 godziny fotografowania
   sesja w promocyjnej cenie (poza pakietem: 800 zł)

   700 zł

   NATURALNA SESJA NARZECZEŃSKA

   minimum 20 zdjęć w galerii online
   ok. 1 godziny fotografowania
   esja w promocyjnej cenie (poza pakietem: 550 zł)

   400 zł

   ZAMÓW ALBUMY I ODBITKI

   Uważam, że Wasze zdjęcia zasługują na wyjątkową oprawę, dlatego staram się, by cały materiał, który ode mnie otrzymacie był najwyższej jakości i tworzył spójną całość z moim stylem fotografowania. Naturalność to dla mnie słowo-klucz, które towarzyszy mi w podejmowaniu decyzji o każdym najmniejszym detalu.

   Zobaczcie przygotowaną specjalnie dla Was ofertę – znajdziecie tu tylko produkty sprawdzonych i zaufanych dostawców. Niech sprawią Wam radość!

   zobacz ofertę albumów i odbitek

   FAQ

   co musisz wiedzieć?

   w dniu ślubu

   albumy

   terminy

   sesje zdjęciowe

   Ile trwa reportaż ślubny?

   Zależnie od pakietu, na który się zdecydujecie: od 6 do 12 godzin (dokładne godziny pracy ustalam z Wami indywidualnie). W przypadku reportażu 12-godzinnego zwykle pracuję od przygotowań do oczepin (ale nie dłużej niż do godziny 00:30).

   Nie lubimy pozować do zdjęć. Czy to problem?

   Nie martwcie się na zapas, bo słyszę to od większości moich klientów! Podczas reportażu ślubnego i tak prawie nie będziecie zauważać mojej obecności, bo zwykle staram się wmieszać w tłum, być niewidoczna i dyskretnie podglądać. Raczej nie ingeruję w zastaną rzeczywistość, dostosowuję się do rytmu dnia, który wyznaczacie Wy i Wasi goście. Bywa, że śmieję się i płaczę ze wzruszenia, razem z Wami. Więcej o mnie i moim stylu pracy znajdziecie w zakładce o fotografce.

   Czy jest możliwość rezerwacji terminu na krótki reportaż ślubny (maksymalnie 2-3 godziny)?

   Na tego typu reportaże, odbywające się w sezonie (okres: kwiecień – październik) przyjmuję zapisy na terminy w tygodniu (poniedziałek – piątek). Na terminy przypadające w soboty, przyjmuję zapisy na okres od listopada do marca. W sprawie wyceny proszę o kontakt poprzez formularz kontaktowy.

   Czy zajmujesz się również filmowaniem?

   Nie, zajmuję się tylko fotografowaniem. Historie z Waszych ślubów wzbogacam zwykle o kilka ruchomych kadrów w postaci gifów, ale nie nagrywam filmów.

   Jak możemy zarezerwować termin?

   Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zadatku. Napiszcie do mnie, a wszystko dokładnie Wam wytłumaczę.

   Czy wszystkie zdjęcia oddawane są obróbce kolorystycznej?

   Tak, cały materiał, który ode mnie otrzymacie, będzie poddany autorskiej obróbce kolorystycznej. Zwykle około 90% fotografii oddaję w kolorze, pozostałe w czerni i bieli.

   Gdzie fotografujesz?

   Reportaże realizuję głównie w województwach: dolnośląskim i opolskim, ale chętnie dojadę też w każde miejsce na terenie Polski i nie tylko.

   Czy masz uprawnienia do fotografowania uroczystości religijnych?

   Tak, ukończyłam kurs liturgiczny dotyczący fotografowania, organizowany przez Kurię Metropolitalną Wrocławską.

   Ile wynoszą koszty dojazdu w dniu ślubu?

   Dojazd w dniu ślubu do 100 km od Wrocławia jest w cenie. Za kolejne kilometry zwykle doliczam 1,50 zł/km lub ustalam to indywidualnie. Przy dużych odległościach proszę też o zapewnienie noclegu lub pokrycie jego kosztu.

   Jakim sprzętem fotografujesz?

   Nikon D750
   Sigma Art 24 mm f/1.4
   Sigma Art 50mm f/1.4
   Sigma Art 85mm f/1.4

   Mamy już fotografa ślubnego, ale bardzo podobają nam się twoje zdjęcia. Czy możemy się umówić na samą sesję plenerową?

   Oczywiście, że możecie! Zerknijcie do zakładki „sesja fotograficzna” lub napiszcie do mnie poprzez formularz kontaktowy.

   Co w razie awarii sprzętu?

   Mam zawsze przy sobie zapasowy aparat, a zdjęcia zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie, żeby zabezpieczyć się przed awarią karty pamięci.

   Czy w trakcie reportażu ślubnego wykonujesz również pozowane zdjęcia?

   Większość zdjęć w dniu ślubu to reportażowe ujęcia. Jeżeli będziecie chcieli, zrealizujemy również pozowane zdjęcia grupowe z Waszą najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Możemy wspólnie zaplanować, w jakim miejscu i momencie zrealizujemy tego typu zdjęcia.

   Czy możemy liczyć na sugestie i rady w ustalaniu planu dnia?

   Oczywiście. Chętnie pomogę Wam w zaplanowaniu idealnej godziny plenerowego ślubu w ogrodzie, czy też najlepszej pory na rodzinne zdjęcia grupowe i mini plener.

   Czy powinniśmy zapewnić Ci wyżywienie w czasie reportażu ślubnego?

   Tak, będę bardzo wdzięczna! Świetnie, jeśli uda się zapewnić opcję wegetariańską, ponieważ nie jem mięsa :)

   Ile trwa krótki plener w dniu ślubu? Nie chcielibyśmy zostawiać gości samych.

   Oczywiście możecie z niego zrezygnować, ale zawsze namawiam swoje pary, by choć na 15 minut wyrwać się z przyjęcia weselnego (najlepiej o zachodzie słońca). To też świetna okazja, by chwilę pobyć tylko we dwoje. Zwykle plener nie trwa dłużej niż 30 minut.

   Czy możemy zamówić album ślubny?

   Tak! Zależy mi na tym, żebyście poza elektroniczną formą zdjęć, otrzymali również wysokiej jakości materiał drukowany. Każdy album jest personalizowany zgodnie z Waszym życzeniem: do wyboru macie dużo pięknych opraw: lnianych i welurowych. Standardowy fotoalbum ma 10 rozkładówek (20 stron), ale można go rozbudować. Fotokiążka to 50 stron - również z możliwością rozbudowy.

   Czy możemy zamówić dodatkowe albumy dla rodziców?

   Jak najbardziej. Szczegółowe ceny znajdziecie w cenniku. Przykładowo: duplikat fotoalbumu 20x30 cm to koszt 300 zł.

   Opłata za kolejną rozkładówkę w zestawie dwóch fotoalbumów wynosi 35 zł, w zestawie trzech 50 zł

   W jakich rozmiarach występują albumy?

   Mam w ofercie albumy w rozmiarze 20x30 cm lub 25x25 cm.

   Kto wybiera zdjęcia do albumu?

   Sami wybieracie zdjęcia, które chcielibyście uwzględnić w projekcie. Ja ewentualnie zasugeruję dodatkowe w ramach uzupełnienia, jeśli będzie tego wymagał projekt.

   Ile stron ma album?

   Podstawowy fotoalbum ma 10 rozkładówek (20 stron). Natomiast fotoksiążka posiada w podstawie 50 stron.

   Czy możliwa jest personalizacja albumu?

   Tak. Kiedy będziemy ustalać szczegóły projektu albumu, poinformuję Was o wszystkich dostępnych oprawach oraz możliwościach związanych z personalizacją nadruku. Dostępne opcje możecie również podejrzeć klikając w zakładkę "zobacz opcje personalizacji" przy wybranej formie albumu.

   Czy można rozbudować album o kolejne rozkładówki?

   Oczywiście! Każda kolejna rozkładówka fotoalbumu to koszt 20 zł, fotoksiążki 8 zł. Szczegółowe informacje znajdziecie klikając w zakładkę "zamów albumy i odbitki".

   Czy można zobaczyć przykładowe albumy?

   Oczywiście. Chętnie zaprezentuję przykładowe albumy podczas spotkania przy kawie.

   Ile wynosi czas oczekiwania na album?

   Po wyborze przez Was zdjęć do albumu, potrzebuję około tygodnia, by przygotować wstępną wersję projektu albumu. Uwzględnić należy również czas na ewentualne poprawki w projekcie.

   Czas oczekiwania na album po zatwierdzeniu projektu i opłaceniu wszystkich związanych z tym kosztów to najczęściej od 2 do 4 tygodni (zależnie od aktualnego obłożenia na produkcji). W okresie przedświątecznym termin ten może się wydłużyć.

   Wydruki z reportażu oraz sesji plenerowych i pendrive z całością materiału oddawane są razem z albumem.

   Ile wynosi czas oczekiwania na zdjęcia?

   Zawsze staram się przygotować w ciągu tygodnia-dwóch krótką zapowiedź Waszego reportażu w formie kolażu złożonego z kilku-kilkunastu ujęć.

   W ciągu 40 dni roboczych otrzymujecie link do chronionej hasłem galerii online z przygotowanym przeze mnie materiałem. Jeżeli sesja plenerowa odbędzie się w innym dniu niż reportaż, termin 40-dniowy liczony jest od późniejszego z tych wydarzeń. Wyjątek stanowi sytuacja w której sesję ślubną planujemy w znacznej odległości czasowej od dnia ślubu (np. ma się ona odbyć o innej porze roku). W takim wypadku materiał z reportażu i sesji oddaję niezależnie. Na materiał z sesji będziecie czekać do 20 dni roboczych.

   Pakiet ślubny z wydrukami otrzymujecie w ciągu dwóch tygodni od dokonania wyboru zdjęć do wydrukowania. Chyba że zamawiacie również album – wydruki w pudełku oraz pendrive otrzymacie w takim wypadku razem z albumem, w terminie w jakim przewidziana jest realizacja albumu.

   Jak długo dostępna jest galeria online? Czy jest ona chroniona hasłem?

   Galeria online dostępna jest dla Was przez przynajmniej 6 miesięcy. Każda galeria zabezpieczona jest hasłem.

   Czy warto umówić się na sesję narzeczeńską przed ślubem?

   Oczywiście! To doskonała okazja, żeby uczcić ten piękny okres w Waszym życiu. Jednocześnie mamy możliwość lepiej się poznać, dzięki czemu nie będziecie skrępowani moją obecnością w dniu ślubu.

   Ile trwa sesja plenerowa realizowana w innym terminie niż dzień ślubu?

   Najczęściej od 1,5 do 2 godzin.

   Jak wygląda kwestia dojazdu na sesję plenerową?

   Sesje plenerowe w okolicach Wrocławia i Opola realizuję bez dodatkowych kosztów. Na dalsze wyjazdy zabieram się zwykle ze swoimi klientami lub indywidualnie ustalam pokrycie kosztów podróży.

   Mamy pomysł na sesję zdjęciową w ciekawym miejscu, ale wiąże się to z wyjazdem. Czy realizujesz takie sesje? Jaki byłby koszt?

   Bardzo chętnie pojadę z Wami w wymarzone miejsce, nawet najbardziej odległe! Koszt takiej sesji zwykle ustalany jest indywidualnie i zaczyna się od 1000 zł. Konieczne jest też zapewnienie dojazdu i noclegu.