fbpx

oferta ślubna

Cześć!

Bardzo mi miło, że do mnie trafiliście. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z reportażem ślubnym.

Pozwólcie, że to właśnie ja opowiem o Waszej miłości!

OFERTA LAST MINUTE

Na ostatnie dostępne terminy przypadające do 31.05.2022 włącznie obowiązuje 20% rabatu od standardowych cen pakietów. W tym czasie robię również rezerwacje na krótkie reportaże przypadające w sobotę. Śmiało – pytajcie czy Wasz termin jest nadal dostępny!

Każdy pakiet ślubny zawiera:

opcjonalny krótki plener w dniu ślubu / prywatna galeria online na 6 miesięcy / piękna szklana szkatułka na zdjęcia / 40 wydruków 15x23 cm na niesamowitym matowym papierze o jakości muzealnej / pendrive–gałązka

naturalny reportaż ślubny

naturalny reportaż ślubny

naturalny reportaż ślubny

Pakiet drugi

Pakiet trzeci

Pakiet pierwszy

min. 300 zdjęć

do 6 godzin fotografowania

min. 350 zdjęć

7–9 godzin fotografowania

min. 400 zdjęć

10–12 godzin fotografowania

cena: 3200 zł

cena: 3700 zł

cena: 2700 zł

dodatkowe sesje zdjęciowe:

Sesja ślubna

otrzymujecie:

minimum 60 zdjęć w galerii online

20 wydruków 15x23 cm na papierze matowym o muzealnej jakości

ok. 1,5–2 godziny fotografowania

sesja w promocyjnej cenie (poza pakietem 800 zł)

cena:

700 zł

Sesja narzeczeńska

otrzymujecie:

minimum 20 zdjęć w galerii online

ok. 1 godziny fotografowania

sesja w promocyjnej cenie (poza pakietem: 550 zł)

cena:

400 zł

wasze zdjęcia w pięknej oprawie

Zamów albumy i wydruki

Zobaczcie przygotowaną specjalnie dla Was ofertę. Znajdziecie tu produkty tylko sprawdzonych i zaufanych dostawców.

Niech sprawią Wam radość!

zobacz ofertę

Naturalny reportaż ślubny – najważniejsze informacje o ofercie

Ile trwa reportaż ślubny? 

Zależnie od pakietu na który się zdecydujecie: od 6 do 12 godzin (dokładne godziny pracy ustalam z Wami indywidualnie). W przypadku reportażu 12-godzinnego zwykle pracuję od przygotowań do oczepin (ale nie dłużej niż do godziny 00:30).

 

O której godzinie warto rozpocząć fotografowanie ślubu?

W zależności od harmonogramu dnia i odległości między poszczególnymi lokalizacjami, warto bym była z Wami przynajmniej 1,5 godziny przed ceremonią, ale równie dobrze możemy potrzebować 2–3 godzin. Pomogę Wam zaplanować idealny czas, dostosowany do Waszej wizji dnia. W sytuacji, kiedy wasz ślub zaczyna się bardzo wcześnie, lub decydujecie się na krótszy pakiet, musicie pamiętać o tym, by wszystkie ważne momenty i atrakcje, które chcielibyście uwiecznić na zdjęciach, zaplanować do godziny, w której kończę pracę. Nie rezygnujcie z przygotowań! Stanowią one świetny wstęp do historii Waszego ślubu i są czasem, kiedy powoli przyzwyczajacie się do mojej obecności. Nie ma przymusu, by oczepiny odbyły się o północy!

 

Planujemy małą uroczystość bez tradycyjnego wesela. Czy jest możliwość rezerwacji terminu na krótki reportaż ślubny (maksymalnie 2–3 godziny)?

Jak najbardziej! W sezonie ślubnym (kwiecień – październik) przyjmuję zapisy na tego typu reportaże tylko na terminy przypadające w tygodniu. Jeśli zależy Wam na sobocie, możecie do mnie napisać 4-6 tygodni przed uroczystością. Czasem zdarzają się zwolnione w ostatnim momencie terminy i w takim wypadku jak najbardziej możemy umówić się również na krótszy reportaż przypadający w sobotę. Poza głównym sezonem możecie rezerwować soboty bez ograniczeń. W sprawie wyceny proszę o kontakt poprzez formularz kontaktowy.

 

Ile wynosi koszt dojazdu w dniu ślubu?

Dojazd w dniu ślubu do 100 km od Wrocławia wliczony jest w cenę. Za kolejne kilometry doliczam 1,50 zł/km lub ustalam koszt indywidualnie. Przy dużych odległościach proszę również o zapewnienie noclegu lub pokrycie jego kosztu.

 

Mamy już fotografa ślubnego, ale bardzo podobają nam się twoje zdjęcia. Czy możemy umówić się na samą sesję zdjęciową?

Oczywiście, że możecie! Zerknijcie do zakładki “sesja zdjęciowa” lub napiszcie do mnie poprzez formularz kontaktowy.

 

Gdzie fotografujesz?

Reportaże realizuję głównie w województwach: dolnośląskim i opolskim, ale chętnie dojadę też w każde miejsce na terenie Polski i nie tylko.

Naturalny reportaż ślubny – formalności i rozliczenia

Jak możemy zarezerwować termin?

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zadatku. Napiszcie do mnie, a wszystko dokładnie wytłumaczę.

 

Czy musimy się spotkać, żeby podpisać umowę?

Zwykle namawiam Was do spotkania, bo to świetna okazja, żeby się trochę poznać i porozmawiać o Waszych planach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by umowę podpisać zdalnie, a ewentualne spotkanie odłożyć w czasie. W takim wypadku szczegóły umowy ustalamy mailowo i wymieniamy się skanami podpisanych kopii. Umowa jest ważna w momencie wpłaty zadatku na konto w terminie 7 dni od jej podpisania.

 

Kiedy i jak się rozliczamy?

Rozliczamy się w dwóch ratach. Pierwsza to wpłata zadatku w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Pozostałą kwotę wpłacacie przelewem, zgodnie z umową, najpóźniej 7 dni po dniu uroczystości ślubnej. Nie przyjmuję płatności gotówką w dniu ślubu - rozliczam się z Wami tylko bezgotówkowo.

dzień waszego ślubu – co musicie wiedzieć? jak zaplanować harmonogram?

Nie lubimy pozować do zdjęć. Czy to problem? 

Nie martwcie się na zapas, bo słyszę to od większości moich klientów! Podczas reportażu ślubnego i tak prawie nie będziecie zauważać mojej obecności, bo zwykle staram się wmieszać w tłum, być niewidoczna i dyskretnie podglądać. Raczej nie ingeruję w zastaną rzeczywistość, dostosowuję się do rytmu dnia, który wyznaczacie Wy i Wasi goście. Nie jestem po to by reżyserować – skupiam się na dokumentowaniu. Bywa, że śmieje się i płaczę ze wzruszenia razem z Wami. Więcej o mnie i moim stylu pracy zajdziecie w zakładce „o fotografce”.

 

Czy w trakcie reportażu ślubnego wykonujesz również pozowane zdjęcia?

Zdecydowana większość zdjęć w dniu ślubu to reportażowe, niepozowane ujęcia. Jeżeli będziecie chcieli, zrealizujemy również pozowane zdjęcia grupowe z Waszą najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Zdjęcia grupowe warto uwzględnić w planie dnia, byśmy dysponowali odpowiednią ilością czasu. Dzięki temu nie będziemy skazani na pośpiech, a zdjęcia będzie można lepiej zaplanować i skomponować. Z doświadczenia wiem, że na fotografie z najbliższą rodziną i przyjaciółmi wystarczy ok. 20-30 minut. Jeżeli planujecie ujęcia z wszystkimi gośćmi, to zależnie od liczby zaproszonych osób, może być potrzebna nawet godzina.  Możemy wspólnie zaplanować miejsce i czas – chętnie Wam z tym pomogę. Jeżeli natomiast męczy Was pozowane i taki rodzaj fotografii powoduje u Was dyskomfort, skupię się po prostu na dokumentowaniu i łapaniu momentów. Dostosuję się do Was i Waszych potrzeb.

 

Czy powinniśmy zapewnić Ci wyżywienie w czasie reportażu ślubnego? 

Tak, będę bardzo wdzięczna! Świetnie, jeśli uda się zapewnić opcję wegetariańską, ponieważ nie jem mięsa :) 

 

Czy możemy liczyć na sugestie i rady w ustalaniu planu dnia?

Oczywiście. Chętnie pomogę Wam w zaplanowaniu idealnej godziny plenerowego ślubu w ogrodzie, najlepszej pory na rodzinne zdjęcie grupowe i mini plener, czy też miejsca na Wasz first look.
 

Ile trwa krótki plener w dniu ślubu? 

Jeśli nie chcecie zostawiać gości samych, oczywiście możecie z niego zrezygnować, ale zawsze namawiam swoje pary, by choć na 15 minut wyrwać się z przyjęcia weselnego (najlepiej o zachodzie słońca). To przy okazji świetna okazja, by chwilę pobyć tylko we dwoje. Plener zwykłe nie trwa dłużej niż 30 minut. 

Moje uprawnienia, przygotowanie sprzętowe i praca nad materiałem

Czy zajmujesz się również filmowaniem?

Nie, zajmuję się tylko fotografią. Historie z Waszych ślubów często wzbogacam o kilka ruchomych kadrów w postaci gifów, ale nie nagrywam filmów.

 

Czy wszystkie zdjęcia poddawane są obróbce kolorystycznej? Co z retuszem?

Tak, cały materiał, który ode mnie otrzymacie, będzie poddany autorskiej obróbce kolorystycznej. Zwykle około 90 % fotografii oddaję w kolorze, pozostałe w czerni i bieli. Retusz wykonuję w ograniczonym zakresie, ponieważ zależy mi na naturalności. Zwykle skupiam się tylko na zbliżeniach twarzy pary młodej i widocznych niedoskonałościach. Jeżeli uważacie, że któreś z Waszych ulubionych zdjęć wymaga dodatkowego retuszu, napiszcie do mnie w tej sprawie.

 

Czy posiadasz uprawnienia do fotografowania uroczystości religijnych?

Tak, ukończyłam kurs liturgiczny dotyczący fotografowania, organizowany przez Kurię Metropolitalną Wrocławską. 

 

Jakim sprzętem fotografujesz?

Leica Q2

Nikon D750

Sigma Art 50 mm f/1.4

Sigma Art 85 mm f/1.4

 

Co w razie awarii sprzętu?

Mam zawsze przy sobie zapasowy aparat, a zdjęcia zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie, żeby zabezpieczyć się przed awarią karty pamięci.

sesja zdjęciowa innego dnia

Czy warto umówić się na sesję narzeczeńską przed ślubem?

Oczywiście! To doskonała okazja, żeby uczcić ten piękny okres w Waszym życiu. Jednocześnie mamy możliwość lepiej się poznać, dzięki czemu nie będziecie skrępowani moją obecnością w dniu ślubu.

 

Jak wygląda kwestia dojazdu na sesję plenerową?

Sesje plenerowe w okolicach Wrocławia i Opola realizuję bez dodatkowych kosztów. Na dalsze wyjazdy zabieram się zwykle ze swoimi klientami lub indywidualnie ustalam pokrycie kosztów podróży.

 

Mamy pomysł na sesję zdjęciową w ciekawym miejscu, ale wiąże się to z wyjazdem. Czy realizujesz takie sesje? Jaki byłby koszt?

Bardzo chętnie pojadę z Wami w wymarzone miejsce, nawet najbardziej odległe! Koszt takiej sesji zwykle ustalany jest indywidualnie i zaczyna się od 1000 zł. Konieczne jest też zapewnienie dojazdu i noclegu.

 

W jakich godzinach umówimy się na sesję?

Ma na to wpływ miejsce sesji i pora roku, ale na sesje plenerowe najczęściej rekomenduję okolicę wschodu lub zachodu słońca.

 

Jak wybrać miejsce sesji?

Wszystko zależy od tego, jaki macie pomysł na swoją sesję zdjęciową. Fantastycznie, jeśli umówimy się w miejscu, które ma dla Was jakieś większe znaczenie. Mam wtedy możliwość pokazania Was i Waszej osobowości w szerszym kontekście, co z pewnością przełoży się na autentyczność fotografii. Jeśli nie macie pomysłu na konkretne miejsce, napiszcie o swoich wyobrażeniach czy inspiracjach. Z pewnością pomogę Wam z wyborem.

albumy i fotoksiążka

 

Czy możemy zamówić album ślubny?

Tak, oczywiście! Zależy mi na tym, żebyście poza elektroniczną formą zdjęć otrzymali również wysokiej jakości materiał drukowany. Każdy album jest personalizowany zgodnie z Waszym życzeniem. Do wyboru macie dużo pięknych opraw: lnianych i welurowych. Standardowy fotoalbum ma 10 rozkładówek  (20 stron), ale można go rozbudować. Fotoksiążka to 50 stron – również z możliwością rozbudowy. Szczegółowe informacje dotyczące cen i rodzajów albumów dostępne są w zakładce oferta albumów i wydruków. Możecie również zamówić dodatkowe albumy dla rodziców. Duplikaty dostępne są w obniżonej cenie. 

 

Kto wybiera zdjęcia do albumu i decyduje o personalizacji?

Sami wybieracie zdjęcia, które chcielibyście uwzględnić w projekcie albumu. Ja w razie potrzeby zasugeruję dodatkowe zdjęcia w ramach uzupełnienia, jeśli będzie tego wymagał projekt. Kiedy będziemy ustalać szczegóły projektu, poinformuję Was o wszystkich dostępnych oprawach i możliwościach personalizacji nadruku. Dostępne opcje możecie również podejrzeć klikając w zakładkę „zobacz opcje personalizacji" przy wybranej formie albumu. Przykładowe albumy chętnie zaprezentuję podczas spotkania przy kawie.

czas oczekiwania na materiał z reportażu ślubnego

 

Ile wynosi czas oczekiwania na zdjęcia?

Zawsze staram się przygotować w ciagu tygodnia–dwóch krótką zapowiedź Waszego reportażu w formie kolażu złożone z kilku–kilkunastu ujęć. Najpóźniej w ciągu 40 dni roboczych od uroczystości otrzymacie link do chronionej hasłem galerii online z przygotowanym przeze mnie materiałem. Jeżeli sesja plenerowa odbędzie się w innym dniu niż reportaż, termin 40-dniowy liczony jest od późniejszego z tych wydarzeń. Wyjątek stanowi sytuacja, w której sesję ślubną planujemy w znacznej odległości czasowej od dnia ślubu (np. ma się ona odbyć o innej porze roku). W takim wypadku materiał z reportażu i sesji oddaję niezależnie. Na materiał z sesji będziecie czekać do 20 dni roboczych. Pakiet ślubny z wydrukami otrzymacie w ciągu dwóch tygodni od dokonania wyboru zdjęć do wydrukowania. Chyba że zamawiacie również album –  wydruki w pudełku oraz pendrive otrzymacie w takim wypadku razem z albumem, w terminie w jakim przewidziana jest realizacja albumu. 

 

Ile wynosi czas oczekiwania na album?

Po wyborze przez Was zdjęć do albumu potrzebuję około tygodnia, by przygotować wstępną wersję projektu albumu. Czas oczekiwania na album po zatwierdzeniu projektu i opłaceniu wszystkich związanych z tym kosztów to najczęściej od 2 do 4 tygodni (zależnie od aktualnego obłożenia na produkcji). W okresie przedświątecznym termin ten może się wydłużyć. Wydruki z reportażu oraz sesji plenerowych i pendrive z całością materiału oddawane są razem z albumem.

 

Jak długo dostępna jest galeria online? Czy jest ona chroniona hasłem?

Galeria online dostępna jest dla Was przez przynajmniej 6 miesięcy. Każda galeria zabezpieczona jest hasłem. 

Tak oddaję wasze reportaże ślubne:

zapytajcie o dostępność terminu

naturalny reportaż ślubny

Więcej o moim stylu pracy