fbpx

Gdzie na plener? | idealne miejsce na rustykalną sesję plenerową w Opolu – Muzeum Wsi Opolskiej

19 kwietnia, 2020

Często dopytujecie mnie, gdzie najlepiej umówić się na sesję zdjęciową w plenerze. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju sesji i Waszych wyobrażeń, ale postaram się wskazać kilka miejsc, które sprawdzają się idealnie w przypadkach, o które pytacie najczęściej. Rozpoczynam więc tym wpisem cykl „Gdzie na sesję?”, który – mam nadzieję – będę regularnie uzupełniać o nowe pomysły i lokalizacje. Na pierwszy ogień – bardzo modna ostatnio sesja rustykalna. Jeśli planujecie ślub właśnie w takim klimacie i chcecie, by sesja plenerowa była spójna z tą wizją, to Muzeum Wsi Opolskiej będzie idealnym dla Was miejscem. Miałam okazję realizować tam kilka sesji. Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje.

Wstęp do muzeum jest płatny — konieczny jest zakup biletów wstępu oraz opłacenie zgody za fotografowanie na terenie obiektu. W zeszłym sezonie opłata ta wynosiła ok. 60 zł za godzinę fotografowania.

Godziny, w jakich najlepiej umówić się na sesję ustalam z każdą parą indywidualnie. Najczęściej sugeruję swoim klientom umówienie się na 1,5-2 godziny przed zamknięciem. Dzięki temu słońce jest już niżej, a zwiedzających również o tej porze bywa mniej. 

Od połowy października do połowy kwietnia muzeum udostępnia jedynie tereny parkowe i nie ma możliwości zwiedzania wnętrz obiektów zabytkowych. Należy wtedy również zwrócić uwagę na krótsze godziny otwarcia. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy w tym czasie umówić się na sesję. Jeżeli nie zależy Wam na zdjęciach z wnętrz obiektów (których i tak robię niewiele), nic nie stoi na przeszkodzie.

Zdjęcia, które załączyłam w tym wpisie, wykonywałam we wrześniu i październiku. Jeżeli chcielibyście zrealizować sesję w tym miejscu, napiszcie do mnie poprzez formularz kontaktowy.


SHARE THIS STORY
KOMENTARZE
WIĘCEJ
DODAJ KOMENTARZ