fbpx

Sesja ślubna w Opactwie Cystersów w Lubiążu | Natalia i Bartosz

15 grudnia, 2021

Zwykle na sesje zdjęciowe zabieram Was w jakieś zielone zakątki leśne, dzikie parki, opuszczone szklarnie, czy ładnie położone jeziora z widokiem na góry. Im mniej ludzi dookoła tym lepiej. Czasem jednak szukacie zupełnie innego klimatu. Miłośnikom pałacowych wnętrz polecam sesję zdjęciową wykonaną w Opactwie Cystersów w Lubiążu. 

Opactwo Cystersów w Lubiążu 

Zespół klasztorny opactwa znajduje się niecałą godzinę drogi od Wrocławia. Obiekt jest ogromny!  Jest to największe opactwo cysterskie na świecie i druga co do wielkości budowla sakralna świata. Do fotografowania udostępnione są: Sala Książęca, były kościół oraz Refektarz Letni. Zdjęcia wykonywane w Sali Książęcej, która imponuje barokowym przepychem, wychodzą zjawiskowo. Ja chyba jednak najbardziej lubię jasne wnętrze byłego kościoła, gdzie gra świateł i cieni, zależnie od pory dnia, może dawać zachwycające efekty. W celu realizacji sesji w opactwie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu oraz uiszczenie opłaty (w roku 2021 była to kwota w wysokości 300 zł).

Sesja zdjęciowa w deszczowy dzień

Trafiliśmy na dzień z mocno niepewną pogodą. Dzięki temu, że wybraliśmy na miejsce sesji właśnie Lubiąż, mogliśmy nie przejmować się ewentualnym deszczem i nie musieliśmy się martwić przekładania sesji z powodu niepogody. Jest to więc godne polecenia miejsce, na wszystkie miesiące, w których dominują chłodne, deszczowe dni. Lubicie takie sesje? Czy jednak wolicie dziką przyrodę i leśne plenery?

SHARE THIS STORY
KOMENTARZE
WIĘCEJ

Ciekawe i kreatywne podejście do sesji w tym miejscu. Byłem w Opactwie Cystersów wiele razy ale widzę, że ciągle jest potencjał do nowych kadrów. Świetna sesja!

Dziękuję za miłe słowa! Zawsze staram się szukać “swoich” kadrów w danym miejscu. Cieszę się, że to widać.

DODAJ KOMENTARZ